“Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...” I taki dzień wyczarowali uczniowie w naszej szkole 19.12.2023r. podczas Koncertu kolęd bożonarodzeniowych i piosenek świątecznych.

W magicznej scenerii przy dźwiękach znanych i mniej znanych melodii, zabrali nas  występujący w świąteczną podróż po Europie i nie tylko. Najsłynniejsze bożonarodzeniowe utwory w wykonaniu zacnych artystów stworzyły zjawiskową, niepowtarzalną atmosferę, która sprawiła, że w naszych  sercach zagościła świąteczna radość i beztroska.

W czasie koncertu zaprezentowali się: Justyna Chojny, Karolina Bęczyńska, Natalia Sikorska - w repertuarze angielskojęzycznym, Małgorzata Peterek - francuskojęzycznym, Milena Mozgowiec i Wiktoria Żak - niemieckojęzycznym. Zespół Adama Nowakowskiego w składzie: Kinga Świerczek, Martyna Kaczówka, Alicja Odbierzychleb, Ivo Brotaj, Mikołaj Skórka życzył wszystkim “Feliz Navidad”. Julia Marek przy akompaniamencie Magdaleny Gagatek i Borysa Komisarza oraz Julia Piska oczarowały widownię polskojęzycznymi utworami “Mario, czy Ty wiesz?” i “W żłobie leży”, a Amelia Kaczmarczyk - skrzypcowym wykonaniem “Lulajże Jezuniu”. Uczennice Kinga Wicherek i Weronika Kuta  zabrały nas w inną rzeczywistość - w świat korzeni i przeszłości wykonując średniowieczny hymn na okres Bożego Narodzenia po łacinie “Adeste Fideles”. 

Ukołysani dźwiękami, w nastroju wyciszenia, zamyślenia, ciepła i bliskości zakończyliśmy koncert występem chóru szkolnego, który wykonał “Cichą noc” w językach angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i polskim. Kolęda była równocześnie zaprezentowana w języku migowym przez siostrę Agnieszkę Lampasiak. 

Poza przepięknymi utworami muzycznymi poznaliśmy także ciekawostki i tradycje bożonarodzeniowe z różnych zakątków świata, które przybliżali nam prowadzący koncert Aleksandra Walocha i Bartosz Podkówka oraz autorzy plakatów świątecznych: Hanna Wojciechowska, Anna Styrkowiec, Zofia Szerszeń i Paulina Tokarz oraz  Amelia Bogusz, Karolina Dorosz z Dawidem Dudzińskim.

Nasza muzyczna, bożonarodzeniowa opowieść nie obeszłaby się również bez świętego Mikołaja oraz wspaniałego grona jego pomocników z klas 3E i 2D, którym wyrażamy wdzięczność za wsparcie i obdarowanie wszystkich zgromadzonych podczas koncertu słodkościami i prezentami.  

Uczestnictwo w tym świątecznym wydarzeniu to doskonały sposób, aby poczuć magię świąt, a także wspaniale bawić się i wzruszać w towarzystwie społeczności szkolnej  - toteż nasze podziękowania kierujemy również do obsługi technicznej, bo to właśnie Łukasz Serek i Kamil Wójcikowski nadali charakter tej imprezy i dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń poprzez profesjonalną obsługę eventu. 

W dniu koncertu szkolny wolontariat pod opieką siostry Agnieszki przeprowadził charytatywny kiermasz ciast i słodkości na rzecz dzielnego Adasia Skrzypka walczącego z SMA. 

 

Na radosny, pełen betlejemskiego blasku czas świąt Bożego Narodzenia składamy Wam  z głębi serca płynące życzenia:

Wiary, która odmieni nasze serca,

Nadziei, że jutro będzie lepsze,

Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.

I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy. 

 

Zapraszamy na fotorelację z koncertu przygotowaną przez Ernesta Andruszkiewicza i Michała Hańbickiego. Nagrania i pozostałe zdjęcia znajdują się TUTAJ.Organizatorzy: Kinga Radlińska, Anna Maria Kamieniecka