10 stycznia 2024 roku w auli Wyższego Seminarium Duchownego miał miejsce etap diecezjalny Ogólnopolskiej XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej.

Wzięło w nim udział dziewięćdziesięcioro uczniów reprezentujących pięćdziesiąt trzy szkoły z diecezji tarnowskiej. I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie reprezentował Jakub Sudoł z kl. 2 F, którego przygotowywał ks. dr Jakub Kuchta. Reprezentantowi naszej szkoły towarzyszyła s. mgr Agnieszka Lampasiak. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami związanymi z nauczaniem społecznym Kościoła. Przyswoili treści biblijne, encykliki społeczne papieży ostatnich dziesięcioleci oraz nauczanie Kościoła dotyczące funkcjonowania społeczeństwa i zasad społecznych w XX o XXI wieku. Do etapu ogólnopolskiego awansowało jedynie troje uczestników, wśród nich reprezentant naszej szkoły Jakub Sudoł. Ogólnopolskie zmagania będą miały miejsce od 4 do 6 kwietnia w Radomiu. Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi i wszystkim uczestnikom!